- Szeretnél amatőr versenyeken indulni, de nem találod a lehetőségeket?

- Szeretnél egy vidám, lelkes amatőr csapat tagja lenni?

Nálunk a helyed!

Segítünk a felkészülésben, tanácsokat adunk, közös edzéseket szervezünk!

Ha nem mersz még vagy nem vagy elég felkészült egyéniben indulni, váltócsapatot szervezünk Neked a hosszabb- rövidebb futóversenyekre vagy akár traitlonversenyekre.

Nyíltvízi úszó EB Rijeka

Hol is kezdjem. Túl vagyok életem első Európa Bajnokságán.
Számokban:
5km, 1:37:10, korosztályos 25. hely (26 indulóból)
Az egész úgy indult, hogy egy januári versenyen úszott eredményem alapján a szövetség engedélyezte, hogy nevezzek az EB-re. Onnantól ez a verseny élvezett prioritást a felkészülésben, még ha tudtuk is, hogy nem túl sok esélyem lesz a dobogó közelébe kerülni. Ennek ellenére a futás és a bringa kárára drasztikusan növeltem az úszásra fordított időt. (Ez úton is köszönöm Karsai Petinek és Kálóczy Zsuzsinak, hogy ebben partnerek voltak.) Több mint 225km edzéseken és további 42km versenyen. Igyekeztem a lehetőségekhez mérten nyílt vízben úszni . Füred nyíltvízi OB:2km, Balaton-átúszás 5km, Orfűi tókerülés 4,2km, sajnos volt 3 verseny, ami az időjárás vagy más miatt nem jött össze: a Daróczi-virtus úszás elmarad (15km) a Balaton2X-t elhalasztották a Cet-rend másnapjára, így nem vállaltam be, a Velencei-tó úszás (6km) szintén esőnapos időpontra került, ami meg egy családi programot ütött. A felkészülés körüli sakkozás áldozatául esett a kaposvári és a szálkai féltávú verseny és a Spar maratonra való felkészülés (erről jut eszembe, van egy alapáras átadó nevezésem, Dinyusnál lehet egyeztetni)
A verseny szervezése körül volt jó néhány bosszantó apróság, de ezekről most nem írnék. Nekem úgy is az elsődleges cél a hangulat és a körülmények megismerése volt. Most úsztam először sós vízben. Mit mondjak? Az első kilométer után már zsibbadt a nyelvem. Amennyire nem tudom elviselni a futóversenyeken az émelyítő zseléket, legalább annyira rossz volt itt a sós ízzel küzdeni. Már a felkészülési versenyeken kiderült, hogy komoly gondot okoz az irány tartása, ez a versenyen egy helyezésbe került. Tanulságos volt az is, hogy levetették az órámat, mert a szabályok szerint nem használható. Teljesen elveszettnek éreztem magam nélküle. Legközelebb valószínűleg kell majd néhány óra nélküli úszás is. Az idővel nagyjából elégedett vagyok. Mondhatnám, hogy egyéni csúcs, bár ebben az is közrejátszik, hogy nyílt vízen pont ennyit még nem úsztam. A tempó amúgy körülbelül az, amit a legjobb Balaton-átúszásomon úsztam. Reálisan nézve max 2-3 perc maradt bennem, ez arra lehetett volna elég, hogy egy hellyel előrébb végezzek. (Csak viszonyításként a korosztály 1:00:52-vel nyerték. Kell mondanom, hogy ez volt az abszolút győztes idő is? Na nem baj, jövőre már másik korosztályban leszek.) A versenyen összesen 7 magyar induló volt (4 fiú és 3 lány), persze nem azért mert csak ennyien úsztuk volna meg a szintet, szerintem sokan drágának találták a versenyt. Összességében én úgy gondolom, hogy mind a befektetett munkát, mind pedig a ráköltött pénzt megérte és remélem, hogy jövőre a VB-n, vagy két év múlva Szlovéniában jól jönnek ezek a tapasztalatok.