Kezdőlap » Optivita 12 órás futóverseny Sárvár

- Szeretnél amatőr versenyeken indulni, de nem találod a lehetőségeket?

- Szeretnél egy vidám, lelkes amatőr csapat tagja lenni?

Nálunk a helyed!

Segítünk a felkészülésben, tanácsokat adunk, közös edzéseket szervezünk!

Ha nem mersz még vagy nem vagy elég felkészült egyéniben indulni, váltócsapatot szervezünk Neked a hosszabb- rövidebb futóversenyekre vagy akár traitlonversenyekre.

Optivita 12 órás futóverseny Sárvár

képek >>>>>

Antal Zoltán                        12 óra                  100,3 km                         301 pont

vissza>>>>>>

Élménybeszámoló:

élmény)beszámoló Sárvárról: Igazság szerint hétfőn találtam ki, hogy hosszú edzés helyett inkább a 12 órás Optivita kupán próbálom ki magam. A cél 100 km volt, erős, de megoldható feladatként. A verseny közbeni holtpontoknál sokszor segített a km cél, fejben a 12 óra nekem sok volt. Előre úgy gondoltam, hogy megpróbálok kiegyensúlyozott 6- 6:30-as tempót menni, ameddig bírom, de az első 2 kör után ezen kicsit módosítottam:) olyan vánszorgásnak éreztem, hogy úgy döntöttem, inkább futok jólesően, tempótól függetlenül, 5 körönként frissítéssel. Az első maratonig semmi gond nem volt 4:05-tel megvolt, utána viszont jött egy komolyabb holtpont. a 6 órás eredményem még 58 km volt, (ez a 6 órás versenyben se lett volna rossz, ami jól mutatja, hogy az edzettségem inkább erre elég, de ugyehát kihívásért jöttem:) 60 felett taktikát váltottam: 3db 6:20-6:40-es folyamatosan futott kör után jöttek a frissítések, ez ment (7 percesig kitolt körökkel) kb a végéig, illetve 11 óráig (a 2. maratoni részidőm 4:40. 11 órás versenyidőnél 95 körnél álltam (97 km-nél), és innen megengedtem magamnak azt a sportszerűtlenséget, hogy nem futottam 1 métert sem. 11:34kor lesétáltam a 100 km-t, és befejeztem, egyszerűen fejben nem bírtam tovább. Azt gondolom, hogy első ultra próbálkozásnak tökéletes, nagyon jó tapasztalat volt, messze a legfiatalabb indulóként lettem a -39 korosztályban 8-ik, így is. A frissítés 10 óráig terveszűen működött, szerencsére a hasam is bírta, úghogy 1 rossza szavam se lehet...Ahhoz, hogy Ironmannel hasonlítsam össze, még túl közeli, de azért ez a monotónia, 1sportgas időre rendezett verseny nem egy egyszerű történet az biztos....